Bize Ulaşın: 0(312) 424 0 899
Kavaklıdere Mah. Esat Cad. Kozlar İşhanı No:61/40 Kat : 6 Kızılay / ANKARA
info@erkatech.com

Led Aydınlatma Sistemleri

Led Aydınlatma sistemleri

Led aydınlatma armatürleri günümüzde hızla yayılmaya başlamıştır. Bunun paralelinde birçok aydınlatma firması led aydınlatma teknolojileri alanında proje geliştirme çalışmaları yapmaya yönelmiş durumdadırlar.Önümüzdeki dönemde led aydınlatma teknolojileri alanında ciddi çalışmalar ve ürünler görmemiz mümkün olacaktır. Peki nedir bu led aydınlatmayı normal aydınlatma sisteminden farklı kılan? Öncelikle led armatürlerin ömrü normal armatürlere oranla çok çok fazladır.Örneğin Klasik armatürlerin ömürleri 3000-5000 saat iken led aymatürlerin ömürleri 100000 saat civarında olacaktır.

Aslında en önemli özelliği ise normal armatürlere göre çok daha az enerji harcamaları ve ciddi enerji tasarrufu sağlamalarıdır.Örnek olarak bir florasan ampulun verdiği ışığı bir led armatür verecek olursa yaklaşık falorasant armatürün harcadığı enerjinin sadece %10 unu harcamış olur. Aşağıda bu konuda yapılmış basit bir hesap bulunmaktadır.

Spot olarak adlandırılan lambadan örnek verelim. Mağazamızın vitrininde bir adet 500 W’lık bir projektör lamba olsun. Bu lamba yaz kış ortalama günde 10 saat yanıyor olsun. Elektrik KW/saatini 150 YKrş olarak kabul ederek hesabımızı yapalım. 10×365=3650 Projektör lamba yılda 3650 saat yanar ve yılda 1825 KW/saat enerji harcar. Buna göre bir yılda; 1825 KW/saat X 0.150 YTL= 273.75 YTL elektrik harcaması gerçekleşir.

Neden Led Aydınlatma ?

" Çünki LED çağdaş,ekonomik,uzun ömürlü,geri dönüşümlü ve geleceğin aydınlatma sistemidir". 

Sizde led aydınlatma ürünlerini kullanarak geleceği yakalama şansına sahipsiniz. 

Büyük bir hızla ilerleyen LED teknolojisi yakın gelecekte mevcut aydınlatma sistemlerinin yerini alacaktır.Yüksek enerji tasarrufu,ısı yaymaması,çok uzun ömürlü oluşu, çevreye duyarlı olması ve bakım gerektirmemesi akla ilk gelen önemli özellikleridir. 

Fakat Led aydınlatma ürünlerinin bu özelliklerinden gerçek şekilde faydalanabilmek İçin Led aydınlatma ürünlerinin dünya standartlarında üretilmiş olması gerekmektedir.Sektörün cazip hale gelmesi ile aydınlatma sektöründe ve sektör dışında bilinçsizce üretilen ürünler ve yapılan uygulamalar ne yazıkki tüketicilere ciddi zararlar vermektedir.Led aydınlatma ürünlerinin üretimi zor ve yüksek teknik bilgi gerektirmektedir. Tavsiyemiz Led ürünlerinin alımında tüketicilerin %100 üretim yapan gerçek üreticileri tercih etmesidir. 

Kullanmakta olduğumuz bütün kompenentler tüm uluslararası geçerlilik belgelerine sahiptir.

     
  Erkatech Bilgisayar Bilişim ve Güvenlik Sistemleri
  Kavaklıdere Mah. Esat Cad. Kozlar İşhanı No:61/40 Kat : 6 Kızılay / ANKARA
 

Tel & Fax : 0(312) 424 0 899 - E- Mail : info@erkatech.com