Bize Ulaşın: 0(312) 424 0 899
Kavaklıdere Mah. Esat Cad. Kozlar İşhanı No:61/40 Kat : 6 Kızılay / ANKARA
info@erkatech.com

Bakım ve Destek Anlaşmaları

Bakım Anlaşmaları
İşletmelerde bilgisayarlardan, yazıcılardan, ağ (network) vs. kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet v ermektedir, o zaman sorun meydana geldikten sonra çözüm bulmaya değil, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak gerekmekte. Bakım sözleşmelerinin amacı budur; Danışmanlık hizmeti ve sorun oluşmadan gerekli önlemlerin alınmasına yönelik tedbirdir.
Bakım Anlaşması Nedir ?

Kurumsal Bakım Anlaşması, yapılan sözleşmeye göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, İçinde bulunan yazılımlar veya Bilgisayar Çevre Birimleri, ağ bileşenleri vs. ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini, bilgisayar danışmanlık hizmeti, bilgisayar sistem destek, ağ sistem desteği gibi bilişim hizmetlerini kapsar.

Kimler Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmalıdır ?

İşletmesinde ana bilgisayar, sunucu (Server) bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, barkod üniteleri vb. çevre birimleri bulunan, bilgisayarlarında veya elektronik cihazlarında sorun meydana geldiğinde destek ihtiyacı olan tüm işletmeler kurumsal bakım sözleşmesi ile bilişm alt yapılarını güvence altına almalılar.

Kurumsal Destek Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar ?

Kurumsal Bakım anlaşması, sözleşme süresince Erkatech Bilgisayar veya müşteri adresinde limitsiz servis desteği, ayda bir kez periyodik koruyucu bakım, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yedek cihaz bırakılması, Windows 2003 server, Windows 2008 Server, XP,Windows 7, Windows 8, Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, projeksiyon cihazı, firewall güvenlik duvarı, POS yazıcı ve diğer çevre birimlerinin onarımı, Office uygulamaları ve virüs desteği, garanti hizmetleri, orjinal yedek parça desteği, internet güvenliği, internet kısıtlama, internet engelleme, Logo (Start,Lks,LKS’,GO,Go Plus) Program Kurulumu ve Logo Eğitim ve Desteklerinin verilmesi, Network sistem desteği vs. standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda personel outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir.

Kurumsal Bakım ve Destek Sözleşmesinin Maliyeti Nedir ?

Kurumsal Bakım ve Destek Anlaşması maliyeti ağ sistem özelliklerine, bilgisayarlarının sayısı, cihaz ve sistem özelliklerine, sözleşme kapsamına dahil edilen yazılımlara göre değişmektedir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir ?

Kurumsal Bakım Anlaşması 6 aylık veya 1 yıllık süreler haline yapılmaktadır.

Anlaşma Dahilinde Hizmet Verdiğimiz Bölgeler ?

Ankara içinde Tüm Bölgeler, Ankara dışında ise Uzaktan Destek Anlaşmaları yapmaktayız. Uzaktan Destek Hakkında Bilgi almak için buraya tıklayınız.

Bakım Anlaşmasının Avantajı Nedir ?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı (Sözleşmeli) müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Telefon, Messenger Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları giderilir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Verilerinin yedekleri her zaman alınır (sözleşme dahiline alındığı taktirde geçerlidir), Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır ?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında müşteri temsilcilerimiz, bilgi işlem uzmanlarımızla beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bilgi verirler. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 3-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur ve müşteri ile anlaşılan bakım sözleşmesi imza altına alınır. Destek sözleşmesinin imzalanmasının ardından türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

Aşağıdaki Resimlere Tıklayarak Bakım Öncesi ve Sonrası Halleri Görebilirsiniz.
     
  Erkatech Bilgisayar Bilişim ve Güvenlik Sistemleri
  Kavaklıdere Mah. Esat Cad. Kozlar İşhanı No:61/40 Kat : 6 Kızılay / ANKARA
 

Tel & Fax : 0(312) 424 0 899 - E- Mail : info@erkatech.com